2783 actieve gebruikers Inloggen bestaande gebruiker Aanmelden nieuwe gebruiker Naar mobiele versie |
||||
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
In Genesis, het eerste boek van de Bijbel, staat de geschiedenis van Jozef. Hij heeft tien oudere broers die jaloers op hem zijn.
Jozef wordt door hen ........ gegooid.
Jozef gaat, in opdracht van zijn vader, op zoek naar zijn broers die de schapen hoeden. Zij zien hem aankomen en grijpen hun kans: ze gooien Jozef in een put. Later halen ze hem eruit en verkopen ze hem aan handelaren die naar Egypte gaan.
De Bijbelboeken 1 en 2 Samuel zijn genoemd naar de laatste rechter (richter) van Israël. 1 Samuel 1 begint met de geschiedenis van Hanna.
Waarom is zij zo verdrietig?
Hanna is onvruchtbaar. Haar man Elkana heeft bij zijn andere vrouw, Peninna, wél kinderen. Peninna kleineert Hanna daarmee. Uiteindelijk krijgt Hanna na vurig en volhardend gebed tóch kinderen. Haar eerste kind is Samuel, zij wijdt hem al heel jong aan God toe.
De Israëlieten verblijven in ballingschap in Babylonië.
Vul in: Onder hen zijn ook jongemannen van koninklijke afkomst, zoals Daniël en zijn drie ........ .
Na de vier evangeliën in het Nieuwe Testament van de Bijbel volgt het boek Handelingen. Hierin staat dat Paulus de christenen heeft vervolgd en na zijn bekering een apostel is geworden.
Onder welke naam stond Paulus ook bekend?
In de Bijbel staat dat Saulus ook bekend was als Paulus.
© 2015 - Martin van Toll Producties |