0 actieve gebruikers

Inloggen bestaande gebruiker

Aanmelden nieuwe gebruiker

Naar mobiele versie


Antwoorden van 15-11-2025 (niveau 3)



eerdere test 15 NOV geen latere test beschikbaar
(klik op een pijltje om naar een andere datum te bladeren)


De deelnemers op niveau 3 hebben de test van 15-11-2025 zo ingevuld:



Abraham krijgt van God de opdracht om op reis te gaan.

Welke route volgt hij om in het land Kanaän te komen?

 

 



15 % (afgerond)Route I
75 % (afgerond)Route II 
10 % (afgerond)Route III

Abraham is vertrokken vanuit Ur der Chaldeeën. Daarvandaan is hij vertrokken naar Charan (Haran) dat stroomopwaarts aan de rivier ligt. Daarna steekt hij de rivier over en gaat richting Kanaän.



Zie ook de pagina Genesis.
Zie ook debijbel.nl.
Zie ook christipedia.nl.



In Jesaja 61 staat een profetie over de toekomst van Jeruzalem.

Hoe worden de treurenden van Sion genoemd in dit Bijbelgedeelte?



11 % (afgerond)Terebinten van vrede.
80 % (afgerond)Terebinten van gerechtigheid. 
5 % (afgerond)Psalmen van gerechtigheid.
4 % (afgerond)Psalmen van vrede.

Sion (Jeruzalem) is door God gestraft voor haar zonden en is bijna helemaal in ballingschap gevoerd naar Babel en gedeeltelijk verwoest. Haar inwoners treuren. Maar God verandert haar rouwklacht in vreugde.De inwoners worden 'Terebinten van gerechtigheid' genoemd in Jesaja 61:3; wat vernield was zal herbouwd worden tot eer van God.



Zie ook de pagina Jesaja.
Zie ook debijbel.nl.
Zie ook christipedia.nl.



Wat gebeurt er in Efeze met de Joodse geestenbezweerders als zij als een soort formule de naam van Jezus hanteren?



18 % (afgerond)Ze vallen dood neer door vuur uit de hemel.
13 % (afgerond)Niets.
56 % (afgerond)Zij worden door de persoon met de boze geest besprongen, verwond en de kleding wordt van hun afgetrokken. 
14 % (afgerond)De persoon wordt bevrijd van de boze geest en is hun erg dankbaar.

In de Bijbel staat dat ze werden besprongen, verwond en dat hun de kleding werd afgetrokken door de persoon die ze toespraken en dat ze vervolgens op de vlucht gingen.



Zie ook de pagina Handelingen.
Zie ook debijbel.nl.
Zie ook christipedia.nl.



Judas, de broer van Jakobus, zegt in zijn brief dat hij de gelovigen had willen schrijven over hun 'gemeenschappelijk heil' (NBG) maar dat hij zich genoodzaakt voelt hen op te roepen om te strijden.

Waarvoor moet gestreden worden?



37 % (afgerond)Voor de gerechtigheid.
5 % (afgerond)Voor de liefde.
12 % (afgerond)Voor de redding.
47 % (afgerond)Voor het geloof. 

Judas schrijft hierover: "Ik zie mij nu genoodzaakt u in deze brief op te roepen om te strijden voor het geloof dat voor eens en altijd aan de heiligen is overgeleverd."



Zie ook de pagina Judas.
Zie ook debijbel.nl.



TOTAALRESULTAAT:
64% goed

Uitleg van de kleuren en symbolen:
GOED GEKOZENhet juiste antwoord (door jou gekozen)
FOUT GEKOZENeen fout antwoord (door jou gekozen)






Beter Spellen Beter Rekenen NU Beter Engels NU Beter Duits NU Beter Frans NU Beter Spaans Beter Bijbel

© 2015 - Martin van Toll Producties
en watzegtdebijbel.nl