|
0 actieve gebruikers Inloggen bestaande gebruiker Aanmelden nieuwe gebruiker Naar mobiele versie |
||||
In het Bijbelboek 1 Samuel wordt in hoofdstuk 1 verteld over een man die Elkana heet.
Welke van onderstaande beweringen over hem is waar?
In de Bijbel staat het verhaal over Elkana en zijn twee vrouwen. De een, Peninna, heeft wel kinderen en zij treitert voortdurend de andere vrouw, Hanna, die kinderloos is. Zie 1 Samuel 1:1-7.
Mozes leidde het volk Israël door de woestijn.
Sara is de vrouw van Abraham.
De Israëlieten verblijven in ballingschap in Babylonië. Onder hen zijn ook jongemannen van voorname (vorstelijke) afkomst.
Wie is een van hen?
Koning Nebukadnessar gaf opdracht om de jongemannen van koninklijke of voorname afkomst naar zijn paleis te brengen. Daniël en zijn drie vrienden waren daar ook bij.
Jona heeft in Nineve de straf van God aangekondigd, maar die gaat niet door omdat God ziet dat de mensen berouw hebben.
Jona zegt daarom tegen God: "Ik wist het wel: U bent een God die genadig is en liefdevol, geduldig en trouw, en ........ ."
In Jona 4:2 staat wat Jona tegen God zegt. God reageert daar weer op en laat in het vervolg van het hoofdstuk zien dat Jona wel kan verwoorden hoe God is, maar dat hij het zich nog niet helemaal heeft eigen gemaakt.
Welk Bijbelboek in het Nieuwe Testament beschrijft hoe de apostelen op pad gingen om het Evangelie van Jezus Christus te verspreiden?
Na de komst van de heilige Geest, trokken de apostelen eropuit om over Jezus Christus te vertellen. De opdracht hiertoe, staat al in
Matteüs 28:19: "Ga dus op weg en maak alle volken tot mijn leerlingen."

© 2015 - Martin van Toll Producties |