2822 actieve gebruikers Inloggen bestaande gebruiker Aanmelden nieuwe gebruiker Naar mobiele versie |
||||
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Naomi komt met haar schoondochter Ruth vanuit Moab terug naar Betlehem. Ruth gaat aren lezen (oprapen) op het land van Boaz.
Door wie wordt Ruth uitgenodigd om mee te eten met de maaiers?
Boaz nodigde haar uit voor de maaltijd, maar toen hij haar eerder die dag aansprak heeft hij haar ook gezegd dat ze water mocht gaan drinken als ze dorst zou hebben.
Hoofdstuk 5 van het Bijbelboek Prediker begint met de les: "Wees niet te haastig met je woorden en doe God niet overijld met heel je hart geloften."
Waarom moet je niet te haastig zijn om God iets te beloven?
In het evangelie volgens Johannes staat dat Jezus bij vrienden logeert en daarvandaan naar Jeruzalem zal gaan voor het pesachfeest.
Waar wonen die vrienden?
Jezus was bij Maria, Marta en hun broer Lazarus die Hij uit de dood had opgewekt. Zij woonden in Betanië.
Een van de vier evangeliën in het Nieuwe Testament is geschreven door Johannes. Hij vertelt dat Jezus, na de laatste maaltijd, met zijn leerlingen naar een tuin ging om te bidden.
Welke beek moesten ze eerst over?
Ze staken de Kidron over en gingen naar een tuin.
De beek Zered lag in Moab en wordt genoemd bij de woestijnreis van Israël. De beek Kerit is de beek waar Elia zich een tijd schuil hield voor koning Achab.
© 2015 - Martin van Toll Producties |